זכוכית

קטגורית זכוכית, ויטראז', פיוזינג, כלי זכוכית, אומני זכוכית - מבחר פריטים אקראי

זכוכית, ויטראז', פיוזינג, כלי זכוכית, אומני זכוכית

45 פריטים
שמי חנה סגל גרה בשכונה הקהילתית בקיבוץ מפלסים. רוב שנות עבודתי עסקתי בחשבונאות כמקצוע עיקרי , האומנות היתה תמיד ברקע. יד המקרה זימנה אותי למפגש על יצירת אומנות בזכוכית ששבתה את ליבי ביופיה במגוון הצבעים שלה, בהשתקפות האור ביצירה. מפגש זה גרם לי לבחור לעסוק באומנות הזכוכית כקרירה שניה. עם החלטה זו התחלתי להשתלם בתחום אומנות הזכוכית אצל אומנים בארץ, במכללות העוסקות בתחום והשתלמות בצ'כיה. בזכוכית טמונים אין ספור אתגרים ליצירה והפקה אומנותית. הציור על זכוכית, הצבעים הנותנים חיות לציורים, היכולות ליצור כלים מכלים שונים במגוון צורות וצבעים, הפיסול האומנותי בזכוכית ועוד. כל אלה מציתים את הדמיון ומאפשרים לחוש האומנותי לפרוח. עיקר עבודתי בתקופה הנוכחית היא יצירה בפיוזינג הפיוזינג היא טכניקה אומנותית של התכת זכוכית מיזוג ואיחוי בצבעים בטמפרטורה גבוהה (עד 900 מעלות) בגלריה מגוון עבודות בתחום: יודיאקה-חמסות,מזוזות, כלי הגשה לפסח, ראש השנה , לשבת, פמוטים ותבליטי ירושלים. מתנות- כלים שונים להגשה לנוי ותליה. תכשיטים- מחרוזות תליונים, צמידים וטבעות. הגלריה היא גם סטודיו לסדנאות.
45 פריטים
האומנית יהודית יהלום – נחשבת לאומנית ארץ-ישראלית מובהקת. כאשר ביצירותיה הססגוניות והיפות משלבת הרבה מוטיבים הקשורים לארץ-ישראל בכל עיצוביה המדהימים שמה לה מטרה אחת ברורה. והיא ליפות את הארץ ככל שרק ניתן. וזאת ניתן לראות בהעניקה צבעוניות מיוחדת, ובמקצבים ליריים בעבודותיה. כל עבודותיה מתבצעות בהזמנה בהתאמה לכל פרויקט. בהתאם לגודל המבנה. או גודל מחיצה חלונות וכדומה עבודותיה מתחלקות למספר טכניקות וחומרים המאפיינים את יצירותיה. כמו: עבודות ויטראז'ים – הרבה מהויטראז'ים אותם עיצבה וביצעה ניתן לראות לרוב בבתי-כנסת. כאשר בהם במיוחד ניתן לראות אלמנטים העוסקים בנושאי יודאיקה. כמו יציאת בני-ישראל ממצרים, מעמד הר – סיני, בארה של מרים, שבעת המינים, שנים עשר השבטים חגים וכן עבודות של ריקוע נחושת המבוצעים במס' טכניקות כגון: נחושת עם אפקטים מיוחדים של קורוזיה, נחושת בשילוב – ויטראז', נחושת בולטת. יצירותיה של יהודית יהלום מוצגות בתערוכות ציור בארץ ובחו''ל, עבודות הציור שלה מורכבות מטכניקות מעורבות בשלל צבעים המונחים זה לצד זה בטוב טעם.
19 פריטים
שמי אסתי דרור ואני מתגוררת בקיבוץ כפר סאלד בגליל העליון. אחרי פרישתי המוקדמת מהוראה ומניהול חטיבת ביניים ואחרי מספר שנים של ניהול קהילה בקיבוצי התפניתי לעסוק באהבה ישנה חדשה והיא יצירה. התוודעתי לעבודת פסיפס הזכוכית ונשביתי בקסמה. צבעוניות החומר והיכולת לעבוד איתו על מגוון חומרים כמו עץ, מתכת, פלסטיק ועוד פתחו בפני אפשרויות בלתי מוגבלות ליצירה ולעיצוב אובייקטים שונים ומגוונים. אני מקשטת מגוון מוצרים כמו שולחנות ושידות, מוצרים שימושיים וקישוטיים לבית ולמשרד, עציצים ואדניות מעץ ומפלסטיק. אני בונה רהיטים מעץ ומוסיפה להם פסיפס זכוכית צבעוני המעניק להם ייחוד. אני משפצת רהיטים, שאנשים מביאים אלי, ומעטרת אותם בפסיפס זכוכית צבעוני ובכך מאפשרת להם להשתמש בפריט הריהוט המחודש והיפה עוד שנים רבות. אני מעצבת קירות על ידי תוספת פסיפס צבעוני, מכסה דלתות בפסיפס ובכך משדרגת את הבית. אני מפסלת על רשת ומכסה את הפסל בפסיפס. השמיים הם הגבול. עבודותי מקבלות המון תגובות נלהבות מאנשים, כמו גם תודות נרגשות מכל מי שקונה ממני עבור עצמו או כמתנה לאהוביו, וכמובן מכל מי שמקבל ממני מתנה ומציג אותה בפני אורחיו בגאווה רבה. כל אלה ממלאים אותי גאווה וסיפוק על שאני יכולה לגרום שמחה לאנשים רבים כל כך. מידי שנה אני מציגה ביריד חוצות היוצר וזוכה לתגובות משתאות מהמבקרים הרבים המלטפים בהתפעלות את העבודות, מבקשים לדעת ממה הן עשויות ואיך, ורבים קונים מתנות לעצמם או לאחרים. עבודותי נמכרות באתר הזה ובאתרים נוספים כמו מרמלדה מרקט והומפרו. אשמח לארח אותך אצלי בסדנה הנמצאת בביתי בקיבוץ כפר סאלד שבגליל העליון. תיאום מוקדם בטלפון 052-4555152

קטגורית זכוכית, ויטראז', פיוזינג, כלי זכוכית, אומני זכוכית - מבחר פריטים אקראי

תגיות

זכוכית, ויטראז', פיוזינג, כלי זכוכית, עיצוב בזכוכית, תכשיטי זכוכית, עגילי זהב